english
alt alt alt

Vinná karta

BÍLÁ VÍNA

 

Ryzlink Rýnský pozdní sběr 2017 suché

Vinařství Moravíno Valtice

Barva je citrónově žlutá se zelenkavou jiskrou. Vůně je výrazná a mladistvě svěží s ovocitým charakterem. Chuť je plná, kořenitě ovocná po citrusech a meruňkách s pikantní kyselinkou, která dlouze doznívá na patře.

389,-
 

Pálava pozdní sběr 2016 suché

Vinařství Sonberk 

Barva slámově nažloutlá. Vůně je odrůdově charakteristická s decentními tóny pomeranče, okvětních lístků růží a mandarinkové kůry. Chuť je plná s pomerančovými tóny s elegantní kořenitostí a sílící mineralitou.

405,-
 

Ryzlink Vlašský pozdní sběr 2014 suché

Vinařství Mikrosvín Mikulov 

Barva je světle zlatavě slámová. Příjemná kořenitá vůně s jemným ovocným citrusovým nádechem.
Chuť je plná s rychlým a typickým kořenitým nástupem k němuž se přidává kompotově ovocná příchuť zralých mirabelek.

369,-
 

Veltlínské zelené moravské zemské 2016 suché

Vinařství ZD Němčičky 

Víno má slámově nažloutlou barvu s vyraznou ovocito-kořenitou vůní s pikantností zeleného pepře. Chuť vína je pevná, odrůdově věrná s výraznou kořenitou dochutí a minerálností na konci.

290,-

RŮŽOVÁ VÍNA

 

Zweigeltrebe rosé pozdní sběr 2016 polosladké

Vinařství Spěvák 

Víno má barevné tóny malinové šťávy. Vůně je velmi intenzivní, ovocná a svěží s tóny lesních jahod, třešní a malin. Chuť je svěží, ovocná s dokonalou a plnou stopou veškerého ovoce z buketu.

305,-
 

Modrý Portugal rosé české zemské 2017

Vinařství Třebívlice 

Světlejší starorůžová barva s četnými odlesky a střední viskozitou. Příjemné středně intenzivní aroma nabízí tóny třešňového jogurtu, ostružin a lesních jahod. Chuť je lehčí a svěží, připomínající višně a ostružiny, jež v závěru doplňuje pikantní citrusový podtón. Středně dlouhá dochuť.

420,-

ČERVENÁ VÍNA

 

Cabernet sauvignon výběr z hrozů 2015 suché

Vinařství Bíza

Barva je velmi intenzivní granátově červená. Vůně je velmi výrazná s širokým komplexem ovocných aromat. Chuť je plná s nástupem svěžího černého rybízu a ostružiny s lehounkými tóny hořké čokolády. Ovocná svěžest dlouze přetrvává i v závěru.

395,-
 

Merlot pozdní sběr 2017 suché

Vinařství Moravíno Valtice

Barva je sytá granátově červená s do cihlova zabarveným meniskem. Vůně je velmi jemná, ovocná, mírně dominuje aroma malin, černého rybízu a ostružin nad vůní čokolády. Chuť je plná, harmonicky vyvážená ovocně-čokoládová s jemnými tóny získané naležením ve starším sudu.

415,-
 

Frankovka moravské zemské 2016

Vinařství Púrynky

Barva je sytě granátově třešňová. Vůně marmeládově ovocná s mírným nasládlým vanilkovým aroma. Chuť je středně plná v elegantní rovnováze s bobulovitým ovocem.

450,-
 

Modrý Portugal pozdní sběr 2013 suché

Balgovo Malé Vinřství

Víno je jemně růbínové barvy. Vůně snoubí květinové tóny fialek a pivoněk, jenž doplňuje aroma třešňové marmelády. Chuť je krásně vyzrálá, květinově aromatická, s příjemnou lehce sladkou dochutí přezrálých třešní.

330,-

ŠUMIVÁ VÍNA A SEKTY

 

Prosecco D.O.C. Treviso Villa Sandi

Prosecco Frizzante (perlivé) z oblasti DOC Treviso.
Barva je světle žlutá, vůně je ovocná a květinová s tóny citrusů. Chuť je svěží a živá.

330,-
 

Spumante Scavi&Ray ice prestige

Jemná ovocná vůně, v chuti poznáme tóny hrušky, citrusů a vanilky. Harmonické, lehké a svěží šumivé víno.

520,-
 

Bohemia sekt-demi sec, brut, rosé, nealkoholický

Jakostní šumivá vína, která splňují vysoké nároky na kvalitu, jako je například minimální doba zrání. U metody Charmat nejméně 6 měsíců, u tradiční metody nejméně 9 měsíců.

340,-

Stále hledáme nová vinařství a vybíráme pro Vás zajímavá vína. Téměř každý týden najdeme lahvinku, která našeho sommiliéra osloví natolik, že obohatí naši nabídku v tištěném vinném listě. Rádi Vám s výběrem poradíme, neostýchejte se zeptat.

Hotel Hejtmanský dvůr v ve Slaném hodnocení