english
alt alt alt

Rumová karta

NABÍDKA VÝBĚROVÝCH RUMŮ

  Dictador 12yo Ultra Premium Reserve
Velmi oceňovaný prémiový kolumbijský rum s chutí a vůní po vanilce a karamelu s nádechem vlašských ořechů a lehkou sladkostí.
  109,-
  Dictador 20yo Destillery Icon Reserve
Špičkový rum zrající 20 let v systému solera. Voní po karamelu a vanilce. Chutná po vanilce, kakau a dřevu. 
  149,-
  Dictador 100 months CAFÉ
Zajímavá verze rumu Dictador. Tento rum se filtruje přes zrnka pravé kolumbijské kávy, 100% arabiky. Výsledkem je kulatá chuť rumu s výraznými tóny kvalitní kávy. 
  119,-
  Pusser´s Navy British Rum
Námořníci z britského námořnictva dostávali tradičně od roku 1655 až do 31. července 1970 denní příděl rumu. Tuto dávku vždy vydával purser, neboli lodní skladník. Pusser´s Rum je také přezdíván "Nelson´s Blood" tedy Nelsonova krev. Slavný admirál Nelson měl Pusser´s Rum ve velké oblibě. Má bohatou karamelovou vůni s kakaovým závěrem, připomínající javorový sirup nebo také Cognac.
  189,-
  A.H.Riise Danish Navy Rum
Dánský rum vyráběný dle sto let staré receptury lékárníka A. H. Riiseho. Tento vynikající rum je kombinací několika druhů rumů, zrajících až 20 let. Tmavá až černá barva s tóny kávy, anýzu, lékořice a cedru. Chuť rumu je zakončena dlouhým, plným, silným a sladkým závěrem.
  149,-
  Malteco 15yo
Rum z Guatemaly vyráběný přímo ze šťávy cukrové třtiny. Jeho chuť ovlivňuje zrání v dubových sudech v nadmořské výšce více než 2500 m. n m. V chuti dominuje koření s tóny tabáku, vanilky, skořice, čokolády a karamelu.
  119,-
  Old Distiller Rum Santo Domingo
Jedinečnost tohoto dominikánského rumu je výsledkem 12 let zrání v malých dubových sudech systémem solera. Mahagonové zabarvení. Voní po hroznech a medu. Chutná po sušeném ovoci, čokoládové polevě a skořici. 
  119,-
  Ingenio Manacas
Kubánský rum zrající po dobu 12 let v sudech po sherry Amontillado a Oloroso. Malá solera je umístěna ve vinařství Sanchez Romate.  Rum je výsledkem těch nejlepších směsí z celého Karibiku.
  85,-
  Don Papa
Rum Don Papa je kvalitní filipínský rum z cukrové třtiny, rostoucí na vulkanické půdě v nejúrodnější oblasti Filipín - Negros Occidental. Zraje 7 let v dubových sudech v předhůří hor Kanlaon.  Jantarová barva, lehké a ovocné aroma, které pokračuje jemnou a lahodnou chutí. Rum Don Papa má dlouhý závěr a nabízí bohatou paletu chutí jako je vanilka, med a kandované ovoce.
  135,-
  Ron de Jeremy XO
Rum, který nese jméno pornoherce Ronalda Jeremyho Hyatta,  který údajně proslul svou něžností. Totéž platí i o tomto rumu. Blend pochází z rumů z Barbadosu, Jamajky, Trinidadu a Guyany. Zraje v soleře až 15 let. Sytá tmavá barva. Chuť po karamelizovaném ořechu a koření. Má dlouhé a hladké zakončení.
  125,-
  Diplomático
Diplomático Reserva Exclusiva zraje dlouhých 12 let v sudech z bílého kanadského dubu. Následně je destilován metodou "Pot Still". Magickou jantarovou barvu a výjimečně vyváženou chuť získává díky umu a řemeslné dovednosti místního sklepmistra. Vůně je velmi bohatá, příjemná a uklidňující. Je sladký s ovocnou chutí, charakteristickou pro všechny rumy Diplomático. Reserva Exclusiva však obsahuje ještě vyšší koncentraci a intenzivnější chuť.
  109,-
  Ron Zacapa Centenario 23yo
Ron Zacapa Centenario 23yo je vyráběn systémem solera z těch nejpečlivěji vybíraných rumů o stáří 6-23 let, které jsou následně blendovány po dobu minimálně jednoho roku. Sladké aroma karamelu, vanilky, kakaa, pražených oříšků a dubovosti. V chuti je komplexní, kořeněný s doteky tropického ovoce, kávy, kůže, skořice, zázvoru a mnoha dalších substancí. 
  159,-
  Malecon 12yo
Karibský Rum Malecon Reserva Supérior 12 Aňos nabízí kombinaci vůní tropického ovoce, vanilky a dubu. Rum je velmi suchý, temperamentní a mírně štiplavý. Jeho fascinující lehká chuť vanilky, karamelu a jantarového dřeva v ústech vydrží po dlouhou dobu. Rum Malecon je destilovaný z melasy. 
  119,-

Rumy pro Vás velmi pečlivě vybíráme, je to pro nás radost  i vášeň.

S nadšením se o své znalosti a zkušenosti  s Vámi podělíme a provedeme Vás prezentací a degustací těch, které opravdu stojí za to poznat. Stačí se nám jen zmínit ...

Hotel Hejtmanský dvůr v ve Slaném hodnocení